Film

Sekce

€Docs

Evropa  dokumentární. Výběr výjimečných evropských dokumentárních filmů, kterým sluší velké plátno.

 

Best Of

Výběr toho nejzajímavějšího, co vzešlo v horizontu posledních dvou let z kinematografie jednotlivých evropských zemí.

 

EuroCrime

Thrillery a kriminální filmy zažívají v Evropě renesanci nejen díky populární skandinávské produkci posledních let (ať už knižní, seriálové nebo filmové). Sekce "EuroCrime" nabízí pohled do Evropy kriminální, pohled na různé podoby těchto žánrů v rozdílných zemích Evropy.

 

K věci 

 EY2014_logo
Sekce s podtitulem Naše Evropa  je věnována aktuálním otázkám a výzvám, se kterými se občané v Evropě, ať už jsou to studenti, učitelé, mladí absolventi, zaměstnanci nebo migranti, potýkají. Snímky vybrané ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR zpracovávají témata jako občanský aktivismus, integrace cizinců, sociální začleňování nebo vzdělávání a uplatnění studentů. Děje se odehrávají v různých státech a na různých úrovních společnosti, ale přesto mají něco společného. Otázku hledání společné budoucnosti v Evropě, uplatňování práva na volný pohyb a aktivní postoje hlavních postav k aktuálním výzvám, které jsou si velmi
podobné napříč celou Evropou.

 

MEDIA – The Next Generation  

Media

Sekce nabídne výběr filmů, jejichž distribuce v České republice byla v minulých letech podpořena programem Evropské unie MEDIA. Letošní sekce je průřezem nastupující evropské režisérské generace, výběr zajímavých debutových nebo v pořadí druhých filmů tvůrců, kteří stojí do budoucna za pozornost.

 

Národní liga

Sekce představí aktuální nebo loňské favority jednotlivých zemí ucházející se o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Filmový tip

PROGRAM
PO DNECH

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
facebook